Darmowa dostawa na terenie Polski przy zakupach od 190

Gry pamięciowe

 • gra memory dzikie zwierzeta dla milosnikow przyrodybox przod memory Zwierzeta swiata od 3 do 103 lat
 • CzuCzu domino dinozaury
 • CzuCzu Duuuże memory Dzikie zwierzęta 2+zabawka do żłobka i przedszkola
 • CzuCzu Duuuże memory Zwierzątka na wsi 2+CzuCzu Duuuże memory Zwierzątka 2+
 • rozwijająca gra i układankaCzuCzu Duuuże memory Pojazdy 2+
 • CzuCzulotto Zwierzątka co w środku
 • CzuCzu memorki Pojazdy od 2 latgra dla dzieci memory koparka traktor karetka

  Memorki
  Pojazdy

  19.90 
 • memory ze zwierzętamiCzuCzu memorki dzikie zwierzęta od 2 lat

Polecane

Gry pamięciowe dla dzieci – gramy w memory!

To prawdopodobnie ulubiona gra pamięciowa dzieci: memory, co po angielsku znaczy po prostu pamięć. Zasady są proste: spośród zakrytych plansz gracze odkrywają naraz 2. Jeśli obrazki są takie same, grają dalej. Jeśli nie, kolejka przechodzi na następnego gracza. To właśnie okazja do zapamiętywania, gdzie położone są konkretne obrazki. Kto to zrobi, wygra rozgrywki, finalnie zgarniając największą liczbę par.

Gry do ćwiczenia pamięci – jak wspierać jej rozwój u dzieci?

Nasuwa się oczywista odpowiedź: grając w memory! Co szczególnie ważne to to, żeby zwrócić uwagę rodziców na to, że pamięć rozwija się stopniowo. Nie wymagajmy od maluszka, by sprawnie zapamiętywał położenie kilkunastu plansz. Na początek wystarczy zabawa z dwiema parami, a nawet wyszukiwanie takiego samego obrazka spośród kilku odkrytych. Co więcej, klasyczna gra pamięciowa to tylko jeden ze sposobów na zabawę z tą wszechstronnie rozwijającą grą. Grajcie i bawcie się razem, dostosowując poziom trudności do rozwijających się zdolności dziecka. Ta edukacyjna zabawka rośnie razem z dziećmi. Po memory chętnie sięgają starszaki, uczniowie a nawet dorośli!

Aby doskonalić pamięć u dzieci, warto bawić się na inne sposoby. Wspólne czytanie, śpiewania piosenek, oglądanie książeczek, układanie puzzli, różnorodne gry planszowe, nie tylko typowo pamięciowe jak memory czy gry typu loteryjka – to wszystko wpiera rozwijający się mózg dziecka i jego zdolności poznawcze.

CzuCzu pomysł na duuuże memory

Seria edukacyjnych gier Duuuże memory obejmuje 3 tytuły: Zwierzątka (dzieciaki znajda tu ulubione wiejskie zwierzaki: krowę, świnkę, konia, kury…), Dzikie zwierzęta (grajcie razem z m.in. lwem i gepardem, słoniem i małpkami!) oraz pojazdy (dla wielbicieli straży pożarnej, samolotów i rakiet). Co szczególnie interesujące to to, że każda z plansz ma wielki rozmiar: aż 16 x 16 cm. Dzięki temu sztywne elementy są idealnie dopasowane do małych rączek, u których chwyt dopiero się rozwija. Co więcej, taka wielkośc inspiruje do różnorodnych zabaw, także ruchowych. Aby podsunąć rodzicom pomysły na aktywności i ćwiczenia doskonalące nie tylko pamięć, ale też dużą i małą motorykę, wyobraźnię czy rozwój mowy, każdy zestaw Duuużych memory zawiera nie tylko 24 wielkie elementy, ale też poradnik pełen pomysłów na edukacyjne zabawy.

Gry pamięciowe dla dzieci: memory, memorki i CzuCzulotto

Gry CzuCzu, które pozwalają doskonalić pamięć przez zabawę to:

 •         Duuuże memory – edukacyjna seria licząca już 3 tytuły. Doskonale sprawdza się w domu, żłobkach i przedszkolach.
 •         Memorki – to klasyczna gra pamięciowa w podręcznej wersji. Dostępne są 3 przepięknie tytuły: Pojazdy, Dzikie zwierzęta i W lesie. Każdy zestaw zawiera 15 par. Dzięki kompaktowemu pudełku gra doskonale sprawdzi się w podróży.
 •         CzuCzulotto – Smacznego! Oraz Zwierzątka to edukacyjne zestawy dla najmłodszych, które sprawdzają się jako układanka, pierwsza prosta gra pamięciowa i planszowa oraz jako inspiracja do mnóstwa różnorodnych zabaw. Każdy zestaw składa się z 6 tabliczek, 24 żetonów oraz scenariuszów z pomysłami na zabawy. Jednym z nich jest gra w loteryjkę, która polega na szukaniu pasujących żetonów wśród puli zakrytych i dokładania ich na miejsce – to pomysł na „memory planszowe”.

Dobrze się składa, że gry wspierające pamięć oraz inne funkcje poznawcze i wszechstronny rozwój, jednocześnie pozwalają na tyle fantastycznej zabawy!

Dołącz do listy oczekujących Zostaw nam swój poprawny adres e-mail poniżej. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie dostępny.
Scroll to Top