Darmowa dostawa na terenie Polski przy zakupach od 190

Dla niemowląt

 • CzuCzu Karty kontrastowe na kółeczku dla dzieci 0 mies.pierwsza książeczka kontrastowa
 • Pomysł na zabawę z kartami kontrastowymiCzuCzu Karty kontrastowe na kółeczku dla dzieci 3 mies.
 • Pierwsza książeczka o pojazdachCzuCzu Książeczka Dźwięki Pojazdy 12 miesięcy

  Dźwięki Pojazdy

  29.90 
 • CzuCzu Książeczka Dźwięki Zwierzęta dla roczniakaKsiążeczka Dźwięki Zwierzęta 1+

Polecane

Rozwój dziecka w pierwszym roku życia

Pierwszy rok życia to najbardziej intensywny pod względem tempa rozwoju okres. Choć opiekunom trudno jest zauważyć zmiany, a kolejne dni mogą wydawać się podobne, to tylko pozory. Dzieci do 1 roku życia zmieniają się diametralnie: 365 dni to okres, w którym mały człowiek uczy się siadać, wstawać i chodzić. Jednocześnie jego umiejętności i wiedza niesamowicie się rozwijają. Rodzice często ze zdumieniem odkrywają, jak wiele potrafią i rozumieją niemowlaki.

Czym się bawić z niemowlęciem? Czy w ogóle można bawić się z tak małym dzieckiem, które pozornie tylko śpi, a w pierwszych tygodniach życia nie jest w stanie nawet podnieść główki? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej. Pierwsze miesiące życia dziecka to wyjątkowo ważny czas, który maluszki powinny spędzać pod czujnym okiem opiekunów, być noszone, przytulane i… zabawiane przez ukochanych opiekunów.

Które zabawki edukacyjne dla niemowląt wybrać?

Najważniejsze połączenia w mózgu człowieka powstają w bardzo wczesnym okresie jego życia, dlatego dzięki odpowiednim działaniom możemy wspierać rozwój układu nerwowego dziecka już krótko po narodzinach. Proces powstawania połączeń między komórkami można zintensyfikować poprzez dostarczanie dziecku odpowiednich bodźców zmysłowych, m.in. wzrokowych, dlatego oglądanie kontrastowych ilustracji ma korzystny wpływ na rozwijający się mózg.

Wbrew pozorom żadne interaktywne zabawki nie zastąpią obecności, dotyku i głosu rodziców. Dajemy rodzicom książeczki kontrastowe, które przyciągają wzrok maluszków i pozwalają im trenować mięśnie oczu. Jednocześnie to znakomite „narzędzie” dla rodziców i znakomity pomysł na wspólne spędzanie czasu. Zabawa w pokazywanie szczegółów na ilustracjach, opowiadanie o tym, co na nich widać sprawia dzieciom mnóstwo radości i buduje ich poczucie bezpieczeństwa. Niemowlaki naprawdę zwracają uwagę na kontrastowe wzory i bardzo je lubią. Z czasem rodzice z radością odkrywają, że ustawienie przed leżącym maluszkiem książeczki kontrastowej inspiruje go do podnoszenia głowy!

Książeczki kontrastowe CzuCzu

Jakie zabawki edukacyjne dla niemowląt oferujemy w CzuCzu? To książeczki kontrastowe, które mają wyraźne, czarno-białe wzory. Rodzic jest dla maluszka najlepszym przewodnikiem, a my dajemy mu dopasowane do wieku książeczki i pomysły na wspólne zabawy:

 • Starter malucha – to zestaw 2 kontrastowych książeczek, dla dzieci w wieku 3 miesiące, pół roku (i powyżej) oraz 7 dwustronnych kart, z których można stworzyć efektowną kontrastową girlandę i ozdobić nią pokój lub łóżeczko niemowlęcia.
 • Karty kontrastowe na kółeczku 0 mies.+ to poręczna książeczka z 10 dwustronnymi kartami, którą warto zawiesić przy łóżeczku czy wózku. Można też wygodnie korzystać z pojedynczych kart.
 • Karty kontrastowe na kółeczku 3 mies.+ to kolejna kontrastowa książeczka z serii. Jej ilustracje zawierają dodatkowe barwy i mają więcej szczegółów.
 • Dzieci w okolicach roku z chęcią sięgną po proste kolorowe książeczki i pierwsze puzzle. Zobaczcie książeczki na kółeczku z serii Dźwięki: Zwierzęta i Pojazdy oraz edukacyjny zestaw 4 książeczek harmonijek Biblioteczka CzuCzu.

Nigdy nie jest za wcześnie na wspólne odkrywanie świata!

Dołącz do listy oczekujących Zostaw nam swój poprawny adres e-mail poniżej. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie dostępny.
Przewiń do góry