Darmowa dostawa na terenie Polski przy zakupach od 190

Pierwsze układanki

Polecane

Pierwsze układanki dla najmłodszych

Puzzle, drewniane klocki, układanki, zabawy magnetyczne, interaktywne, grające zabawki – co wybrać dla malucha? Jakie zabawki sprawdzą się u roczniaka, na co zwrócić uwagę? W CzuCzu stawiamy na zabawki analogowe, wykonane  bezpiecznych, certyfikowanych materiałów. Dbamy o to, aby ich treść i forma były każdorazowo dostosowane do wieku dziecka i jego rozwijających się umiejętności, a tematyka odpowiadała zainteresowaniom. Jednocześnie wiemy, że najlepszym przewodnikiem dziecka po świecie jest rodzic czy opiekun, dlatego tworzymy edukacyjne zabawki, które angażują do wspólnej zabawy maluchy i dorosłych, sprawiają mnóstwo radości i zawsze uczą czegoś nowego. Z myślą o dzieciach powyżej roku powstały edukacyjne układanki, o treści i formie dostosowanej do rozwoju najmłodszych, które znakomicie sprawdzą się jako pierwsze puzzle.

Dlaczego układanie puzzli to świetna zabawa?

Wszechstronnie rozwijająca zabawa z puzzlami jest idealna dla małych dzieci. Maluchy dopiero uczą się manipulowania przedmiotami: od podejmowania pierwszych prób łączenia elementów po coraz bardziej precyzyjne łączenie większej liczby elementów, puzzle to doskonały sposób na rozwijanie zdolności manualnych i zręczności dłoni. Ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację i grupowanie przedmiotów. Wiadomo, że nauka przez zabawę jest najprzyjemniejsza i najbardziej efektywna. Odpowiednio dobrana tematyka układanek rozwija zainteresowania, inspiruje do nauki nowych słów i pojęć, doskonali logiczne myślenie. To sposób, by poznawać kształty, kolory, nazwy zwierząt i pojazdów. Do wielu naszych zestawów dołożyliśmy poradnik ze scenariuszami zabaw.

Układanki dla maluchów od CzuCzu

Pierwsze puzzle CzuCzu dla najmłodszych mają prostą formę i ilustracje. Stopniowo pozwalają dzieciom opanowywać sztukę łączenia elementów i zabawy z coraz bardziej skomplikowanymi puzzlami. Maluchy lubią zwierzęta, kolory i pojazdy, dlatego nasze pełne ciepła i humoru ilustracje tak im się podobają!

  • Dla rocznych dzieci – pierwsze dwuelementowe puzzle z dziurką Odkrywam koło. Kontynuacją jest zestaw Odkrywam kształty dla dzieci półtorarocznych.
  • Dla dzieci w wieku 15 mies.+ – Układam połówki Buzie, Puzzle z dziurką Przyjaciele, Zabawy na start Mój dzień – książeczka i prosta gra polegająca na dokładaniu okrągłych elementów do planszy.
  • Dla dzieci w wieku 18 mies.+ – Układam połówki Zwierzątka, Puzzle z dziurką Maluchy, Zabawy na start Mój rok – edukacyjny zestaw. Choć ilość elementów się nie zmienia, rośnie poziom abstrakcyjności treści i skomplikowania ilustracji.
  • Dla dzieci w wieku 2+ – Układanki dwuelementowe i czteroelementowe – maluchy szybko opanowują sztukę układania puzzli i są gotowe na nowe wyzwania. Zobaczcie puzzle z serii Układam: Pojazdy, Zwierzątka, Robaczki. Puzzle progresywne Pojazdy na budowie i Zwierzątka na wsi zawierają 4 układanki o stopniowo zwiększającej się liczbie elementów.
  • Gry Memory i Memorki – zanim maluch opanuje reguły gry, elementy gry doskonale sprawdza się jako układanka. Wyszukiwanie 2 takich samych obrazków czy grupowanie ilustracji wg kolorów to świetna i bardzo rozwijająca zabawa.
Dołącz do listy oczekujących Zostaw nam swój poprawny adres e-mail poniżej. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie ponownie dostępny.
Przewiń do góry