Darmowa dostawa na terenie Polski przy zakupach od 190

Puzzle podłogowe

Nieograniczona zabawa, czyli duże puzzle podłogowe

Maluchy, rozpoczynające przygodę z układaniem puzzli, tak naprawdę dopiero uczą się manipulować przedmiotami – dlatego ważne jest, aby były odpowiednio zaprojektowane, z wytrzymałych materiałów, oraz wystarczająco duże. Wiadomo, że zabawa w układanie niesie ze sobą wiele korzyści: rozwija koordynację oko-ręka, uczy logicznego myślenia i ćwiczy sprawność rączki. To przede wszystkim także świetna zabawa i sposób na poznawanie świata. Jakie zatem puzzle podłogowe CzuCzu wybrać?

Pierwsze puzzle podłogowe dla dzieci

Najlepszym pomysłem na zachęcenie malucha do rozpoczęcia zabawy w układanie będą Puzzle z dziurką Przyjaciele oraz Puzzle z dziurką Maluchy. Pierwszy zestaw składa się z 12 dwuelementowych układanek. Do tabliczek należy włożyć pasujące kółeczko – przyjaciela. Jeśli maluch chce włożyć do tabliczki niepasujący obrazek, nie ma ku temu przeszkód. Kółeczka są wymienne, a przez nieoczywiste połączenia jest jeszcze więcej zabawy. Co warto podkreślić, kółeczka są dwustronne. Drugie, wyżej wymienione puzzle podłogowe dla niemowląt, również zawierają 12 tabliczek i 12 dwustronnych, wymiennych kółeczek. W tym przypadku dopasowujemy dziecko do rodzica. Nieoczywiste połączenia również są mile widziane! Zarówno do puzzli z dziurką Przyjaciele, jak i Puzzle z dziurką Maluchy, dołączyliśmy scenariusze zabaw, które podpowiedzą Wam mnóstwo dodatkowych pomysłów na wykorzystanie puzzli.

Puzzle podłogowe dla dwulatka

Zacznijmy układanek, które sposobem zabawy przypominają wspomniane wcześniej zestawy.
Puzzle z dziurką Wóz strażacki zachwyci nie tylko fanów motoryzacji. Po ułożeniu pojazdu z tradycyjnych elementów, trzeba dopasować zarówno wyposażenie, jak i załogę. Alternatywą dla straży pożarnej są Puzzle z dziurką Lody, lody! Tu mamy do ułożenia niesamowicie kolorowy wóz z pysznościami w różnych kształtach i kolorach. Zarówno Wóz strażacki, jak i Lody, lody! po ułożeniu mają wymiar 98 x 33 cm. Zdecydowanie są to puzzle na podłogę!

Naprawdę duuuże puzzle

Przejdźmy do konkretnych rozmiarów puzzli. Takich, które są jak puzzle mata. Takich, które po ułożeniu mają 96 x 64 cm! Każdy dwulatek z pewnością chętnie sięgnie po układankę przedstawiającą wiejskie gospodarstwo. Nic nie cieszy tak, tak krówki, świnki, kaczki, konie i koty, a duży czerwony traktor jest dopełnieniem całości. Tak jak w przypadku wielu układanek CzuCzu, te także mają wyjmowane elementy w postaci kółeczek, które można dowolnie zamieniać. Oprócz umiejętności logicznego łączenia elementów, Duuuże puzzle z dziurką Wieś to doskonała okazja, aby porozmawiać o życiu toczącym się w gospodarstwie, zwierzętach i przyrodzie. W zestawie znajdziecie scenariusze zabaw, które przygotowała neurologopedka, specjalistka od rozwoju dzieci. Drugą układanką podłogową jest przedstawiająca różne środowiska zwierząt ilustracja, czyli Duuuże puzzle z dziurką. Jej cechą charakterystyczną jest to, że można zacząć zabawę od złożenia fragmentu obrazka, składającego się z czterech elementów, a potem połączyć kolejne w ogromną całość. I tym razem możemy bawić się, przekładając wymienne kółeczka.
Kolejne puzzle podłogowe duże, które warto mieć na swojej półce to Duuuże puzzle Moje ciało, przygotowane z myślą o młodszych przedszkolakach. W prezentowym pudełku znajdziemy 6 imponujących rozmiarów układanek. Każda z nich pokazuje inne zagadnienia związane z ludzkim ciałem, np. układ oddechowy czy trawienny. Co ważne, elementy tej podłogowej układanki można wymieniać między sobą, co sprawia dodatkową radość.

Puzzle podłogowe dla starszaków

Musimy wspomnieć tu o dwóch propozycjach. Pierwsza z nich to 168 – elementowe, podłogowe Puzzle Mapa świata. Mimo, że rekomendujemy ją dla sześciolatków, sięgnąć mogą po nie zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Na ilustracji znajdziemy nie tylko zwierzęta występujące w charakterystycznych miejscach, ale także budynki, symbole oraz inne zjawiska kulturowe.
To doskonały pretekst do planowania podróży bliższych i dalszych dla całej rodziny.
Drugą propozycją na duże podłogowe puzzle to Układ Słoneczny. Ilustracja, oprócz Układu słonecznego, przedstawia najciekawsze obiekty kosmiczne, pojazdy, a także najważniejszych badaczy kosmosu. Ciekawostki o kosmosie znajdziecie na dołączonym do zestawu dwustronnym plakacie.

Układam pociągi – układanka podłogowa dla dzieci

Trzeba pamiętać o jeszcze jednej spektakularnej propozycji puzzli podłogowych. To zestaw Układam pociągi. Znajdziemy w nim 108 elementów, w tym 56 dwustronnych. Oznacza to, że z puzzli możemy ułożyć wiele kombinacji składów pociągu, a zabawa będzie za każdym razem przebiegać inaczej! W zestawie znajdziecie również wspaniały plakat z ciekawostkami o kolejnictwie. Będzie świetną ozdobą pokoju.

Dołącz do listy oczekujących Zostaw nam swój poprawny adres e-mail poniżej. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie ponownie dostępny.
Przewiń do góry