Darmowa dostawa na terenie Polski przy zakupach od 190

artykul pomysl na zabawe - gra z puzzli Tak dziala transport

Pomysł na zabawę: gra z puzzli

Klasyczne CzuCzulotto (gra typu loteryjka) to rewelacyjny sposób na wspólne spędzanie czasu, które przy okazji pozwala ćwiczyć pamięć, spostrzegawczość i uczy panować nad emocjami pojawiającymi się podczas rozgrywek. Zasady są na tyle proste, że to doskonały pomysł na pierwsza grę dla małych dzieci. Z drugiej strony emocjonujące rozgrywki spodobają się także starszakom i całym rodzinom. Teraz podsuwamy kolejny pomysł na zabawę: stwórzcie własną grę z Puzzli “Tak działa transport”!

Gra z Puzzli “Tak działa transport”

Do gry w Czuczulotto potrzebne są plansze i elementy z obrazkami, które można łatwo do nich dopasować. Zobaczcie, Puzzle “Tak działa transport” to idealny zestaw, by przerobić go na grę! Ułożone puzzle możecie bardzo łatwo podzielić na 4 plansze. Wybierzcie swoje ulubione: z tym, co lata, pływa i jeździ na i pod powierzchnią. Rozdzielcie je sprawiedliwie pomiędzy graczy, a żetony rozłóżcie tak, aby każdy miał do nich równy dostęp.

Jak grać w CzuCzulotto?

CzuCzulotto to jedna z ulubionych gier dzieci. Ma proste zasady, dlatego świetnie sprawdzi się jako pierwsza gra dla maluchów, ale chętnie zagrają w nią także starszaki i całe rodziny.  Jak grać?

  • Gracze losują lub dobierają plansze, tak aby każdy miał ich tyle samo, i rozkładają żetony. 
  • W prostszej wersji, zróbcie to obrazkami do góry i zróbcie wyścig: kto pierwszy dopasuje elementy do swoich plansz, wygrywa. Ten wariant ćwiczy spostrzegawczość i refleks i można zagrać już z młodszymi dziećmi. 
  • W klasycznej grze w loteryjkę należy ułożyć je obrazkami do dołu. Następnie gracze na zmianę odkrywają je, starając się znaleźć ilustrację pasującą do swojej planszy. 
  • Kto znajdzie właściwy element, kładzie go na swojej tabliczce i gra dalej. Jeśli się to nie uda, kolejka przechodzi na następnego gracza. 
  • Wygrywa ten, kto pierwszy zapełni swoją tabliczkę. 
  • Jeżeli gracie w 3 osoby, to możecie odłożyć na bok elementy z czwartej planszy. W trudniejszej wersji zostawcie je wśród puli do odkrywania dla dodatkowych zmyłek!
  • Grając z maluchami, możecie specjalnie udawać, że się mylicie.
  • Możecie się umówić, że gracz może położyć żeton na swojej planszy, jeśli nazwie pojazd lub zrobi powiązane z nim zadanie specjalne, na przykład wyda odpowiedni dźwięk lub ruch.

To co, ruszamy do gry?

Dołącz do listy oczekujących Zostaw nam swój poprawny adres e-mail poniżej. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie dostępny.
Scroll to Top