Darmowa dostawa na terenie Polski przy zakupach od 190

blog cover photo zabawy na jesien

Jesienne zabawy z dziećmi

Halo, Jesień! Gdy dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze, a coraz więcej zabaw przenosimy w domowe zacisze (tylko… czy przy dzieciach to może być zacisze?), czas nieco zmodyfikować repertuar aktywności. Podsuwamy sprawdzone pomysły na jesienne zabawy z dziećmi, zarówno w domu, jak i terenie.

Zabawy dla dzieci, w które bawimy się tylko jesienią

Są takie zabawy, które kojarzą się wyłącznie z jesienią:

  • Buszowanie w liściach, tarzanie się w nich, obrzucanie. Dzieciaki to uwielbiają. Hej, dorośli, dołączcie do nich! Spróbujcie zebrać klonowe listki do wiaderka, podrzućcie i patrzcie, jak wirują.
  • Zbieranie kasztanów, żołędzi, jarzębiny, kolorowych liści. Właściwie z każdego spaceru można wrócić do domu z walizką pełną jesiennych skarbów!
  • Kreatywne zabawy z jesiennymi zbiorami: z kasztanów i żołędzi budujcie ludziki, a także wszelkiego rodzaju zwierzątka, budowle i co tylko przyjdzie wam do głowy (rada: można je łączyć plasteliną), róbcie korale z jarzębiny – może urządzicie konkurs na najdłuższy sznur?, suszcie liście i wykorzystajcie je do tworzenia różnorodnych prac plastycznych. Dajcie się porwać wyobraźni!

Jesienne gry dla dzieci w terenie

Zostawcie piłki, zabawki do piasku i inne ulubione sprzęty sportowe – przed nami jeszcze mnóstwo słonecznych dni. Korzystajcie z każdego z nich! Rowery, gry z piłka, piesze wędrówki. Kolorowa jesień to doskonała pora na spacery bliższe i dalsze, po górach czy plaży oraz własnej miejscowości, wszakże wszędzie czeka coś ciekawego do odkrycia! Wystarczy zaopatrzyć się w cieplejsze ubrania, a do plecaka spakować termos z gorącą herbatą i nadal można cieszyć się piknikami i zabawami pod chmurką. A jeśli tylko macie ciepłe i wodoodporne ubrania, możecie bawić się w deszczu. Skakanie po kałużach to jedna z ulubionych zabaw dzieci w każdym wieku. Co powiecie na partyjkę memory czy na polanie z widokiem na górskie szczyty, albo na piknik i zabawy z zagadkami po harcach na placu zabaw w ulubionym parku?

Jesienne edukacyjne i kreatywne zabawy w domu

Zabawy w domu czas start! Długie jesienne popołudnia i wieczory to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu. Czytajcie razem książki. Jesienne kolory, krajobrazy, grzyby, leśne zwierzaki – wszystkie kojarzące się z jesienią obiekty i widoki to świetna inspiracja do tworzenia. Rysujcie, wyklejajcie, lepcie z plasteliny. Wystarczy przygotować miejsce do pracy i oddać się kreatywnej zabawie. Pora roku, kiedy rządzą dynie, jabłka, śliwki i gruszki to też doskonały czas na wspólne zabawy w kuchni i gotowanie z dzieckiem. Upieczcie razem szarlotkę albo zróbcie zupę dyniową!

Układanki i puzzle dla dzieci na jesienne wieczory

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć jesiennych gier i puzzli. To nie tylko układanki o tematyce jesiennej (zobaczcie Puzzle obserwacyjne Las i Pory roku!), ale wszystkie inne, które angażują do wspólnych zabaw i rozmów. Nasze ulubione gry edukacyjne na jesień dla dzieci i całej rodziny to oczywiście Duuuże Memory, CzuCzuDomino i CzuCzulotto. Każda z nich nie tylko uczy, ale i bawi na mnóstwo sposobów, które możecie łatwo dostosować do rozwijających się umiejętności dzieci. Z kolei wszelkie wielkoformatowe i wieloelementowe puzzle fantastycznie sprawdzają się jako puzzle rodzinne.

Hej, Jesień, jesteśmy gotowi na nowe zabawy!

 

Dołącz do listy oczekujących Zostaw nam swój poprawny adres e-mail poniżej. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie dostępny.
Przewiń do góry