Darmowa dostawa na terenie Polski przy zakupach od 190

cover_mity_greckie_XT

Mitologia grecka dla dzieci – na wesoło!

Baśnie, mity, podania przez wieki oddziaływały na wyobraźnię słuchaczy i czytelników. Bez nich historia (nie tylko ta szkolna!) wyglądałaby zupełnie inaczej. To jednocześnie ponadczasowe opowieści pełne prawdziwych emocji, które mimo fantastycznych stworzeń i nieprawdopodobnych wydarzeń, poruszają tematy wyjątkowo bliskie współczesnym ludziom. Dlatego twierdzimy, że mitologia grecka to uniwersalny i fascynujący temat dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poznajcie wyjątkowe edukacyjne puzzle, które pomagają poznać i uporządkować mityczna wiedzę.

Nauka mitów dla dzieci

Dlaczego warto znać mitologię grecką? Po pierwsze, mity greckie mają wyjątkowe miejsce, nie tylko w programie szkolnym. Wszak to nieodłączny element europejskiej tożsamości kulturowej. Po drugie, mity to po prostu świetna literatura. Opisane przed wiekami historie bawią, cieszą, przerażają do dziś. To niewyczerpane źródło inspiracji dla późniejszych i współczesnych twórców. Dzieciaki, które znają mity greckie, z pewnością odnajdą nawiązania do nich w swoich ulubionych lekturach, chociażby w uwielbianych książkach o Harrym Potterze czy Percym Jacksonie. Tropienie mniej lub bardziej oczywistych nawiązań do mitów w innych dziełach kultury to świetne wyzwanie dla ciekawskich detektywów! Wreszcie mity są wszechobecne chociażby w języku, którym mówimy na co dzień. Skąd wzięły się wyrażenia typu „stajnia Augiasza”, „po nitce do kłębka” czy „być narcyzem”? Uczniowie wiedzą: odpowiedź kryje się w mitycznych opowieściach!

Najpopularniejsze mity greckie

Olimpijscy bogowie, do tego ich przodkowie, półbogowie, herosi, zwykli ludzie, mityczne stwory i potwory – bohaterów mitów było mnóstwo! Jak ich wszystkich zapamiętać? Czy można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który mit jest najbardziej znany czy najważniejszy? Chyba nie, ale z pewnością każdy czytelnik ma swoją ulubiona opowieść. Niezliczone wątki (niczym labirynt Minotaura), mnogość postaci (samych bogów olimpijskich było aż dwunastu!), złożone relacji pomiędzy nimi – wiemy, że informacji jest ogrom. Na szczęście znaleźliśmy sposób, by pomóc uczniom uporządkować wiedzę o mitach i starożytnej Grecji oraz zainspirować ich do pogłębiania tematu. Poznajcie nasze mityczne edukacyjne puzzle: na jednej ilustracji zmieściliśmy najbardziej znanych bohaterów.

Puzzle obserwacyjne Mity greckie

Puzzle obserwacyjne Mity greckie z serii Xplore Team dla szkolniaków to ogromna układanka, która składa się aż z 425 elementów. Ramka jest pełna szczegółów do wyszukiwania na ułożonej ilustracji, co jest świetna zabawą, treningiem spostrzegawczości i sposobem na zapamiętywanie różnorodnych detali. Do zestawu dołączyliśmy dwustronny plakat, pełen informacji o mitycznych historiach i bohaterach. To świetna ściągawka i pomoc w zapamiętywaniu i przypominaniu sobie wiadomości. A sama ilustracja jest pełna humoru i mnóstwa wiedzy: zobaczcie, jak udało się zmieścić najważniejszych bohaterów greckich mitów w jednym miejscu!

Są tu bogowie i herosi, w swoich najbardziej znanych lub charakterystycznych pozach lub okolicznościach: Zeus gromowładny i Posejdon z trójzębem, Herakles w trakcie walki z hydrą lernejską, Atlas podtrzymujący nieboskłon czy spadający Ikar… Poznajcie centaury i harpie, spotkajcie Homera i bohaterów jego najbardziej znanych dzieł, „Iliady” i „Odysei”, odwiedźcie Olimp, podziemną krainę umarłych, którą rządził ponury Hades, oraz świat śmiertelników. Mity greckie doskonale sprawdza się jako puzzle rodzinne oraz puzzle dla dorosłych. Zobaczcie!

Dołącz do listy oczekujących Zostaw nam swój poprawny adres e-mail poniżej. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie dostępny.
Przewiń do góry