Darmowa dostawa na terenie Polski przy zakupach od 190

zabawki_na_1_rok_cover4

Zabawki na pierwszy rok życia dziecka

Pierwszy rok życia dziecka jest wyjątkowy pod względem tempa rozwoju i nabierania nowych umiejętności. Z każdym dniem, choć pozornie tego nie widać, następują wielkie zmiany – najłatwiej dostrzec je na zdjęciach. Dziecko cały czas rośnie, rozwija się i stopniowo opanowuje coraz to nowsze umiejętności. To niesamowite 52 tygodnie!

Jak się bawić z niemowlakiem?

Jak bawić się z maluszkiem? Niemowlęta potrzebują i lubią być blisko ciebie. Dlatego nie odkryjemy Ameryki pisząc, że najlepszy prezent dla dziecka w pierwszych 12 miesiącach to po prostu wspólny czas i zabawy, oczywiście dostosowane do wieku. Choć to rodzic jest najlepszą interaktywną zabawką dla niemowlaka, mamy pomysły na to, by wesprzeć was w edukacyjnych i rozwijających aktywnościach. Tu ważna jest cierpliwość i uważność. Miesięczne dziecko dopiero nauczy się podnosić główkę, podczas gdy roczniak może już chodzić.

Bądźcie obok i reagujcie na potrzeby dziecka. Upewnijcie się, że miejsce, w którym przebywa maluch jest bezpieczne. Nawet, jeśli dziecko jeszcze nie przewraca się na boki czy nie przemieszcza, ta chwila nastąpi – rodzice, zachowajcie czujność! Mówcie do dziecka, śpiewajcie, puszczajcie mu spokojną muzykę. Pokazujcie mu przedmioty w waszym otoczeniu i opowiadajcie o nich. W ten sposób rozwija się słuch oraz mowa, choć na efekty w postaci pierwszych słów trzeba jeszcze chwilę poczekać. Noście na rękach, przytulajcie się jak najwięcej, masujcie, turlajcie. Dzięki temu nie tylko wspieracie rozwój motoryczny, ale też budujecie bliskość, więź i poczucie bezpieczeństwa. Pokazujcie maluchowi różne przedmioty, wskazujcie szczegóły, z czasem dziecko zacznie po nie sięgać. Tak wspieracie rozwój wzroku, koordynację ręka-oko oraz chwyt.

Zabawka na pierwsze 12 miesięcy życia

Wybierając je, koniecznie zwróćcie uwagę, by były bezpieczne i wykonane z certyfikowanych materiałów, a ich treść i forma dostosowane do wieku. Tak naprawdę maluch nie potrzebuje wiele: u niemowląt doskonale sprawdzają się grzechotka, gryzaczki, mobile i karuzele nad łóżko, na których można powiesić zabawki lub karty z obrazkami. Maluszki i rodzice chwalą sobie różnego rodzaju maty edukacyjne.

Doskonałym pomysłem na wspólne spędzanie czasu jest oglądanie książeczek kontrastowych – to okazja do przytulania się, a maluchy uwielbiają bliskość i głos rodzica. Ponieważ lubią i widzą czarno-białe wzory, uczą się skupiać wzrok i uwagę. Postawienie książeczki przed leżącym brzdącem to doskonała motywacja do podnoszenia główki. Co szczególnie ważne, to też świetna podpowiedź dla rodzica, żeby pokazywać i opowiadać dziecku o tym, co widać na ilustracjach.

Gdy maluchy rosną i zaczynają siadać, sprawdzą się pierwsze klocki, pojemniczki, pojazdy – dzięki nim dziecko będzie mogło doskonalić rozwijający się chwyt i manipulowanie przedmiotami. Gdy maluch podrośnie i zacznie siadać, a następnie przemieszczać się, będziecie mieć jeszcze większe pole do popisu.

Prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki

To już rok! Ważny, pełen milowych osiągnięć i niesamowitych zmian. Czy wiesz, ze roczne dziecko widzi już praktycznie tak dobrze jak dorosły? Jeśli jeszcze nie chodzi, możesz się tego spodziewać każdego dnia. Maluch jest ciekawy świata i gotowy na jego odkrywanie pod czujnym okiem opiekunów. Dlatego… bawcie się razem. Doskonały prezent dla 12-miesięcznego dziecka to klocki, książeczki, zabawki do piasku i wody. To też dobry moment na pierwsze układanki, puzzle, sorter kształtów.

Dołącz do listy oczekujących Zostaw nam swój poprawny adres e-mail poniżej. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie dostępny.
Scroll to Top