Darmowa dostawa na terenie Polski przy zakupach od 190

cover_zabawki_sensoryczne2

Rozwijaj zmysły dziecka dzięki zabawie

Zabawki sensoryczne wspierają rozwój dziecka w wielu obszarach, dzięki temu, że pobudzają różne zmysły, szczególnie u najmłodszych dzieci. To znacznie więcej niż zabawki grające czy te o różnych fakturach. Zobacz! Podsuwamy pomysły na rozwijające zmysły zabawy dostosowane do wieku, które przede wszystkim sprawiają mnóstwo radości.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt

Ogłaszamy wszem i wobec: nigdy nie jest za wcześnie na wspólne odkrywanie świata! Możesz wspierać wszechstronny rozwój maluszka już od pierwszych dni życia: bądź blisko, przytulajcie się jak najwięcej, mów cichym, spokojnym głosem. Skorzystaj ze specjalnie zaprojektowanych sensorycznych zabawek dla niemowlaka: doskonale sprawdzają się karty i książeczki kontrastowe.
Proste i wyraźne czarno-białe wzory znakomicie stymulują wzrok, zachęcają maluszka do podnoszenia główki, a dla rodziców są inspiracją do snucia opowieści i po prostu bycia obok. Książeczki dla dzieci w wieku 6 czy 8 miesięcy zawierają już więcej kolorów i szczegółów, a około roku maluch widzi już prawie tak dobrze, jak dorosły. Poznaj: edukacyjne zestawy Starter malucha i Biblioteczka CzuCzu.

Zabawki stymulujące wzrok i dotyk

Widzieć to jedno, mózg musi jeszcze nauczyć się interpretować obrazy. Co więcej, niezwykle ważna jest koordynacja ręka-oko, czyli możliwość panowania wzrokiem nad wykonywanymi czynnościami. Znakomicie rozwijają to zabawy z wszelkimi puzzlami i układankami.

Maluchy mogą podjąć pierwsze próby układania z Puzzlami z dziurką. Pozwól dziecku, by paluszkiem obrysowało w nich kształt dziurek, bawcie się w pokazywanie czy wodzenie palcem po ilustracji na puzzlach czy książeczkach, wyszukujcie i dotykajcie przedmiotów o różnych fakturach.

Podążaj za rozwijającymi się możliwościami dzieci: z czasem poziom skomplikowania puzzli i ilustracji rośnie, bo dziecko dzięki ćwiczeniom lepiej manipuluje przedmiotami i wyszukuje właściwe elementy. Seria Puzzle obserwacyjne to coraz bardziej skomplikowane edukacyjne układanki z ramką pełną szczegółów do wyszukiwania na ułożonym obrazku. Zabawa stymuluje wzrok i uważność, koncentrację i cierpliwość.

Wspieraj rozwój słuchu i mowy

Dziecko uwielbia słuchać twojego głosu – żadna grająca zabawka go nie przebije! Dlatego tak ważne, by najbliżsi mówili do dziecka jak najwięcej, rozmawiali, nazywali to, co widać wokoło. W ten sposób dziecko uczy się poznawać świat i nowe słowa.
Z maluchami bawcie się w wydawanie śmiesznych dźwięków (to pierwszy krok w nauce mówienia). Zwierzątka i pojazdy to wdzięczne tematy i inspiracje do tego typu zabaw. Wykorzystajcie do nich książeczki z serii Dźwięki, ale także plansze z pierwszych Puzzli z dziurką lub edukacyjnych gier Duuuże Memory.
Wiele edukacyjnych zestawów CzuCzu dla maluchów zawiera poradniki pełne podpowiedzi na ciekawe i stymulujące zabawy, na przykład: udawanie zwierzaków, mówienie cicho lub głośno, w zależności od tego, jakie zwierzę jest wskazane, pokazywanie szczegółów na ułożonych puzzlach i nazywanie kolorów, przedmiotów, postaci. Starszaki układając bardziej skomplikowane puzzle, poznają coraz więcej nowych, coraz trudniejszych słów. Bawcie się i uczcie!

Pomysły na zabawy rozwijające węch i smak

Lubimy kreatywne podejście i szerokie wykorzystanie naszych produktów – na każdym kroku podkreślamy, że ułożenie puzzli czy klasyczne rozgrywki w memory to tylko jedna z wieeelu możliwości wykorzystania naszych edukacyjnych zestawów. Wypróbujcie zupełnie nieoczywiste na pierwszy rzut oka sposoby na zabawy. Zabawki CzuCzu wykonane są z certyfikowanych i bezpiecznych materiałów, wcale nie polecamy ich do jedzenia (wiemy, że maluchy mają takie tendencje, dlatego na opakowaniach dla najmłodszych zalecamy, by zabawa przebiegała pod czujnym okiem opiekuna).

Zamiast tego proponujemy szereg rozwijających zabaw, które inspirują do tego, by poznawać owoce, warzywa i inne smakołyki, ich kształty, i właśnie smaki i zapachy – skorzystajcie z obrazkowych podpowiedzi, by wybrać się do kuchni czy na targ i poznawać prawdziwe pyszności. Zaangażujcie dzieci do wspólnego gotowania. Sprawdźcie: CzuCzulotto Smacznego! i Puzzle z dziurką Lody! Lody!

Zabawy ruchowe doskonalą zmysł równowagi

Duuuże puzzle wspierają nie tylko małą motorykę, ale także dużą – ich ułożenie wymaga chodzenia i schylania się, a różnorodne zabawy wręcz proszą, by maluch ruszał się i tym samym ćwiczył. Podobnie gra w Duuuże Memory to nie tylko doskonalenie pamięci i spostrzegawczości. Mnóstwo różnorodnych pomysłów na zabawy ruchowe znajdziecie w poradnikach dołączonych do zestawów. Możecie biegać pomiędzy rozkładanymi elementami, zbierać je na dany sygnał, wytyczyć między nimi slalom, schować je w pokoju tak, by szukanie zamienić w ekscytujący tor przeszkód… Wymyślajcie własne zabawy, dzięki którym dzieciaki będą ćwiczyć i rozwijać równowagę.

 

Dołącz do listy oczekujących Zostaw nam swój poprawny adres e-mail poniżej. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie dostępny.
Przewiń do góry