Darmowa dostawa na terenie Polski przy zakupach od 190

Zabawy_na_deszczowy_dzien_Cover_1366x500

Zabawy dla dziecka na deszczowy dzień

Patrząc na kapryśną wrześniową pogodę, musimy przyznać, że już czas przenieść przynajmniej część zabaw z podwórka do domu. Na szczęście w czasie deszczu z CzuCzu dzieci się nie nudzą. Mamy pomysły na super zabawy w deszczowe dni, zobaczcie i podzielcie się swoimi!

5 zabaw na deszczowe dni

  • Zabawy ruchowe w domu – wystarczy kawałek dywanu lub duży materac, by w bezpieczny i pełen frajdy sposób dać się porwać szalonej zabawie. Dlatego ćwiczymy i tańczymy razem! Czy wiecie, że w poradnikach, które dołączyliśmy do wielu naszych produktów, podsuwamy różnorodne pomysły na zabawy ruchowe … z puzzlami i grami?
  • Gry rodzinne i układanie puzzli – polecamy wszelkiego rodzaju gry planszowe, domino czy memory. Możecie się nimi bawić na różne sposoby, rozwijając wszelakie umiejętności, a przy okazji spędzać razem wyjątkowy rodzinny czas.
  • Układanie puzzli – dobrze wiemy, że puzzle to jeden z waszych ulubionych sposobów na zabawy na niepogodę. Wystarczy, że dobierzecie układanki o odpowiedniej liczbie elementów i tematyce, by zabawa trwała i trwała!
  • Zabawy plastyczne – trenują zdolności manualne, wyobraźnię, spostrzegawczość, a do tego uspokajają… tylko zadbajcie o to, by nic nie uległo zniszczeniu w trakcie twórczej aktywności najmłodszych.
  • Czytanie książek – to zdecydowanie jedna z waszych ulubionych form wspólnego spędzania czasu. Nic dziwnego, to fantastyczny sposób na poznawanie świata i… nudę!

blog zdjecie 1 zabawy na deszczowy dzien

Kreatywne zabawy na niepogodę

A co, jeśli te pomysły będą tylko punktem wyjścia? Jak zawsze zachęcamy was do kreatywnych i nieszablonowych zabaw. Wyobraźnia dzieci nie ma granic, a reguły są po to, by dowolnie je modyfikować – liczy cię dobrze spędzony czas, a na podłodze w dziecięcym pokoju potrafi dziać się prawdziwa magia. Dlatego łączcie zabawy i eksperymentujcie. Inspirujcie się i róbcie to, na co macie ochotę. Możecie na przykład:

  • Inspirować się ilustracjami z puzzli i tworzyć własne
  • Do kolorowania wykorzystać nie tylko kredki i farbki, ale też plastelinę albo bibułowe kuleczki
  • Wymyślać własne reguły gry z wykorzystaniem elementów memory czy domino – jesteśmy pewni, że pomysły, które wam podsunęliśmy w poradnikach, to tylko część z możliwości na ich wykorzystanie
  • Zainspirować się do… przebieranek – może uda się wam przebrać za ulubionego zwierzaka z puzzli? Albo stwórzcie i figurki z papieru czy plasteliny.
  • Co dalej? Dorysujcie kolejne wagony puzzlowego pociągu, mieszańców lasu, albo drogę z miasteczka. Zbudujcie ulubionym figurkom domki z klocków, wykorzystajcie żetony ze smakołykami z gry CzuCzulotto to zabawy w gotowanie i sklep.

Pomysłów jest mnóstwo – podzielcie się Waszymi patentami na zabawy. U nas nawet w deszczowe dni świeci słońce.

zdjecie 2 blog zabawy na deszczowy dzien

Dołącz do listy oczekujących Zostaw nam swój poprawny adres e-mail poniżej. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie dostępny.
Przewiń do góry