Darmowa dostawa na terenie Polski przy zakupach od 190

puzzle kreatywne pociągi dla dzieci

Angażujące zabawki dla starszaków

Co lubią przedszkolaki? Zwłaszcza te starsze, u progu szkoły? Dzieci mają własne zainteresowania, więcej przebywają w grupie rówieśników, których chętnie słuchają i naśladują. Jako rodzice i opiekunowie na szczęście nadal możecie podsuwać im pomysły na różnorodne aktywności, które pozwolą uczyć się i rozwijać kompetencje, a przede wszystkim sprawią mnóstwo frajdy.

Czym się bawią przedszkolaki?

Podążajcie za dziećmi i wspierajcie ich zainteresowania oraz naturalny rozwój, podsuwajcie nowe tematy, eksperymentujcie, szukając tego, co sprawi wam najwięcej radości. Okres przedszkolny to doskonały czas na różnorodne, wszechstronnie rozwijające zabawy i aktywności.
Ciekawe zabawki dla starszaków, które z powodzeniem konkurują z telefonami i tabletami, to:

  • wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy,
  • różnorodne farby, kredki, glina i różnego typu pomoce dla młodych artystów,
  • aktywizujące książeczki, które wspierają rozwój małej motoryki i pobudzają zainteresowania,
  • a może sami stworzycie oryginalne zabawki, które możecie stworzyć samemu, np. z kartonów, gałęzi, czy innych dostępnych materiałów. Co powiecie na rakietę z pudełek albo domek z krzeseł i materiałów? Teatrzyk z kurtyna z zasłony i kukiełkami z papieru lub skrawków materiałów?
  • jeszcze więcej frajdy będziecie mieć, jeśli dołączycie do wspólnych zabaw i zaprosicie do nich rodzeństwo i przyjaciół!

Nauka przez zabawę: edukacyjne zabawki dla starszych dzieci

Wiemy, czym jest radość odkrywania i zachęcamy, by podczas zabawy eksperymentować i dać się ponieść wyobraźni. To dzieciaki nauczyły nas nieszablonowego podejścia do zabawy i korzystania z tradycyjnych zabawek w nowy sposób. Puzzle niech staną się dekoracją albo planszą do opowiadania własnych historii i rozgrywania różnorodnych scenek, ilustracje z układanek czy kolorowanek niech inspirują do sięgania po kredki i tworzenia własnych. Możliwości są nieograniczone! W takich okolicznościach dzieciaki nawet nie zauważają, ile się uczą. Układanie puzzli czy kolorowanie pobudza kreatywność i prowadzi do najwspanialszych pytań: co to, jak to działa, skąd się wzięło, DLACZEGO? Najlepsze angażujące zabawki dla starszaków to te, które potrafią wzbudzić ich ciekawość i inspirują do poszukiwania odpowiedzi.

Puzzle to doskonały pomysł na prezent dla starszaka

Niech odpowiadają zainteresowaniom dzieci, a ich poziom trudności będzie dostosowany do ich umiejętności i tego, co lubią. Starszym przedszkolakom polecamy:

  • serię Puzzle obserwacyjne. To duże, pięknie zilustrowane układanki o różnej liczbie elementów i zróżnicowanej tematyce – aby każdy znalazł to, co mu odpowiada: dinozaury, konie i życie w stadninie, kosmos, przyroda, maszyny budowlane. Do zestawów dla dzieci powyżej 4 lat dołączyliśmy duże plakaty pełne tematycznych ciekawostek;
  • puzzle kreatywne Układam Pociągi, które można układać w dowolny sposób, wspierają kreatywność oraz w wyjątkowo przyjemny sposób pozwalają zainteresować dzieci techniką. Kto wie, czym bawią się przyszli inżynierowie czy konstruktorki?
  • Puzzle Mapa świata dla podróżników chętnych do poznawania geografii, historii i przyrody. Układanie na podłodze we własnym pokoju może zainspirować do własnych, niesamowitych odkryć!
  • Rośniemy razem z dziećmi! Dla najstarszych starszaków – zerówkowiczów oraz uczniów przygotowaliśmy edukacyjne puzzle pod marką Xplore Team. Bo dobra zabawa nie ma górnej granicy wieku. Układ Słoneczny, Ciało człowieka, Mity greckie – to coraz trudniejsze puzzle, których układanie stanowi nie lada wyzwanie… i daje mnóstwo satysfakcji. To świetny pomysł na rodzinne układanie.

Dołącz do listy oczekujących Zostaw nam swój poprawny adres e-mail poniżej. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie dostępny.
Scroll to Top